Aké materiály používame

NORTHPOLAR fleece

Syntetický úplet s nízkou gramážou, ktorý je veľmi husto tkaný a krátko strihaný. NORTHPOLAR fleece je jemný, poddajný materiál, ktorý si zachováva vlastnosti fleecového materiálu i pri nízkych teplotách. Má výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Po oboch stranách úpletu má antipillingovú úpravu, čím sa zvyšuje jeho životnosť. Je vhodný na bežné nosenie a oudoorové športy

CORDURA® materiál

Cordura® je synonymom odolnosti a trvácnosti vo svete textilných tkanín. Ide o špeciálne nylonové vlákna, extrémne odolné proti oderu a roztrhnutiu. Tieto vlastnosti sa dosahujú pomocou teplovzdušného tvarovania nylonových vlákien. Používa sa ako vrchný materiál na namáhaných častiach odevu, ako sú kolená, plecia alebo sed.

Polartec® ALPHA®

Polartec® ALPHA® bol pôvodne vyvinutý pre špeciálne jednotky USA. Táto tepelno izolačná vrstva je považovaná za supermodernú technológiu. Vyznačuje sa excelentnou priedušnosťou, extrémne nízkou váhou, rýchlym schnutím a jednoduchou údržbou v porovnaní s páperím. Oblečenie s izolačnou vrstvou Polartec® Alpha® aktívne reguluje telesnú teplotu a eliminuje potrebu ďalších vrstiev oblečenia alebo ich výmeny. Vlastnosti Polartec® ALPHA® oceníte pri outdoorových športoch v extrémnych podmienkach chladu a vlhka.

Viac informácií

Polartec® Power Dry®

Polartec® Power Dry® transportuje vďaka dvojzložkovej konštrukcii ešte viac telesnej vlhkosti vo forme vodných pár. Nízka hmotnosť, rýchle schnutie a jednoduchá starostlivosť je práve to, čo ho líši od iných materiálov. Svoje vlastnosti si udržiava počas celej životnosti. Power Dry® je určený pre beh, trekking a rôzne outdoorové športy v chladnom, ale i teplom počasí.

Viac informácií

Polartec® Power Grid™

Polartec® Power Grid™ posúva technické spodné prádlo ďaleko za súčasné hranice. Patentovaná konštrukcia textílie v tvare mriežky je typická pre tento materiál. Nízka hmotnosť, zvýšená efektivita odparovania a priedušnosť kanálov v dotykových bodoch absorbujúcich a následne rozptýlujúcich pary sa javia ako ideálne vlastnosti pre beh, treking a outdoorové športy.

Viac informácií

Polartec® Power Shield®

Polartec® Power Shield® bol vyvinutý s cieľom priniesť do kategórie softshellých tkanín všestrannosť a odolnosť. Ide o viaczložkovú hustú tkaninu, ktorá poskytuje vynikajúcu funkčnú vyváženosť medzi tepelnou izoláciou, ochranou pred počasím a priedušnosťou. Táto tkanina je elastická, na dotyk prijemná s dlhou životnosťou. Zaručuje pohodlné nosenie v sychravom počasí pri lyžovaní alebo turistike.

Viac informácií

Polartec® Power Stretch Pro™

Polartec® Power Stretch Pro™ je navrhnutý tak, aby pri namáhavých športových aktivitách spodná vrstva poskytla čo naviac pohodlia pri pohybe. Zosilnené elastické vlákna na vonkajšom povrchu vytvorili lepšiu celkovú elasticitu v 4 smeroch. Táto unikátna konštrukcia umožňuje zvýšiť odolnosť a životnosť, a to i bez obmedzenia priedušnosti alebo komfortu. Vhodné na aktivity ako beh, treking a iné outdoorové športy.

Viac informácií

Polartec® Thermal Pro®

Polartec® Thermal Pro® bol vyvinutý s cieľom priniesť širšie spektrum štýlov a funkčností v syntetických materiáloch ako je fleece. Zlepšením jednotlivých parametrov vznikla jedinečná textília, ktorá posilnila tepelný efekt i napriek svojej nízkej váhe. Syntetický fleece nikdy nevyjde z módy a zostane preferovanou voľbou pri výbere izolujúcich tkanín. Je ideálna pre každodenné nosenie, ale svoju funkčnosť naplno poskytne až pri outdoorový športoch.

Viac informácií

Polartec® Windbloc®

Polartec® Windbloc® je navrhnutý tak, aby 100% odolal vetru a poskytol maximálnu ochranu pred nepriaznivým počasím, ktoré vás može kedykoľvek zastihnúť. Priedušný mikroporézny laminát medzi vonkajšou vrstvou a vnútorným vláknom vytvára rovnováhu medzi izolačnýmí a tepelno-regulačnými vlastnosťami. Jeho vrchná vrstva je brúsená, odolná a zaroveň, ale pohodlná a prispôsobivá. Polartec® Windbloc® je flexibilný materiál, ideálny pre outdoorové športy v prostredí náhlych zmien počasia

Viac informácií

Polartec® Wind Pro®

Polartec® Wind Pro® bol vyvinutý s cieľom priniesť materiál, ktorý by odolal účinkom silného vetra v kategórii fleece technológií. Úpravou väzieb v štruktúre prostredníctvom hustejšieho pletenia bol vytvorilný nový fleece, výrazne znižujúci prienikanie vetra. Má vysoký tepelnoizolačný koeficient, priedušnosť i väčšiu odolnosť proti vetru a zároveň odpudzuje všetky formy vlhkosti. Je pohodlný a jednoduchá starostivosť ho radí k materiálom pre každodenné nosenie, ale najmä outdoorové športy.

Viac informácií

Polartec® Classic

V roku 1981 priniesol Polartec® na trh materiál zo syntetického rúna v podobe fleece, a tým zmenil štýl obliekania. V porovnaní s tradičným technickým polyesterovým vláknom to bola výrazná inovácia v podobe pletenej konštrukcie s trvanlivejším a univerzálnejším povrchom. Po viac ako 30-tich rokoch fleece zostáva tradičným tepelno-izolačným materiálom. Obľúbený je svoju osvedčenú trvanlivosť, izolačné vlastnosti a rýchlosť schnutia. Vhodný je na každodenné nosenie, ale i na športové aktivity.

Merino vlákno

MERINO je prírodné vlákno spracované zo špecifickej ovčej vlny. Predstavuje 100 % obnoviteľný a svojim spôsobom dokonalý materiál na výrobu oblečenia pre fyzicky náročné aktivity. Prirodzená jemnosť vlákna a jeho členitý povrch sú synteticky nenapodobniteľné. Výsledný materiál s asymetrickou štruktúrou uchováva teplo, dokáže absorbovať veľké množstvo vlhkosť a v prípade potreby zabrániť jej ochladzovaniu, je hypoalergénny a súčasne antibakteriálny. Oblečenie s obsahom MERINO vlákien oceňujú bežci, turisti, horolezci, ale aj lyžiari vďaka komplexným termoregulačným vlastnostiam, úžasnej paropriepustnosti a elasticite. Kombináciou so syntetickými vláknami sa dosahuje vyššia odolnosť materiálu.

Materiály PrimaLoft®


Spoločnosť PrimaLoft® patrí k absolútnej špičke výrobcov termoizolačných syntetických vlákien. Produkty PrimaLoft® sa svojimi vlastnosťami najviac probližujú páperiu. Ultra jemné nenasiakavé vlákno je základom pre spojenie unikátnych termoizolačných vlastností a nízkej hmotnosti. Materiál efektívne chráni pred únikom tepla a súčasne blokuje vonkajší chlad. Na rozdiel od páperia si aj vo vlhku zachová objem, a nestráca takmer nič zo svojej termoizolačnej funkcie. Kompresná schopnosť materiálu a extrémna priedušnosť zabezpečujú komfort nosenia pri fyzicky náročných aktivitách v chladnom a vlhkom prostredí. Vlákno rýchlo schne a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. PrimaLoft® neustále inovuje a prináša nové materiály ako Insulatiaon Eco s obsahom recyklovaných vlákien, Insulation down Blend spojenie s páperím alebo Insulation Active ako elastickú izoláciu s extrémnou priedušnosťou. Značka PrimaLoft® je nositeľom environmentálneho ocenenia bluesign.

PrimaLoft® Black Insulation Thermoplume®

Momentálne najprogresívnejší syntetický izolačný materiál na trhu od značky PrimaLoft®. Materiál pripomína páperie, nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Voľné vlákna sa pýšia porovnateľným izolačným výkonom, štruktúrou, kompresiou, ale i objemom loftu, ako husacie páperie. Nenasiakavé voľné vlákna však ponúkajú termoizolačný výkon aj vo vlhkom prostredí. A to z pohľadu užívateľov predstavuje prelomovú funcionalitu.